Blog

E-Ticaret’te 2017 Hedefi 50 Milyar Türk Lirası!

E-Ticaret’te 2017 Hedefi 50 Milyar Türk Lirası!

İnternet, yaşamın her alanına girdi. Günümüz dünyasının baş döndüren hızına yetişmeyen çalışan kişiler her alanda işlerini kolaylaştırmak için türlü yollar arıyorlar. İnternetten alış veriş yapmak da insanlara hem zaman kazandırıyor hem de vatandaşların daha ucuza istedikleri ürüne sahip olabilmelerine olanak tanıyor.

E-ticaret bütün dünyada bulunduğu gibi memleketimizde de her geçen gün gelişiyor. İnternetten satış yapan kuruluşlar cirolarını katlayarak artırmaya ve her geçen yükseltmeye devam ediyorlar. 2016 yılını ekonomik manada pek de iyi geçirmeyen ülkemiz, buna rağmen e- ticaretin cirosunu artırmaya devam etti. 2017 yılı için ise hedef 50 milyar Türk Lirası.

2016’daki Büyüme Oranı Yüzde 30!

İnternetten alış veriş yapmanın rahatlığına varan vatandaşlar genelde gerçek hayattan alış veriş yapmayı zahmetli ve pahalı buluyorlar.

Bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elektronik Ticaret işletmecileri Derneği (ETiD) yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun; e- ticaret sektörünün ekonominin durgun bulunduğu 2016 yılında bile yükselişine devam ettiğini ve bu piyasanın yüzde 30 dolayında gelişme rakamı yakaladığını vurguladı.

2017 yılı için belirlenen hedefin 50 milyar Türk Lirası olduğunu dile getiren Elektronik Ticaret işletmecileri Derneği (ETiD) yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun; ekonominin iyi gittiği zamanlarda sektördeki genişlemenin yüzde 50’leri bulduğuna vurgu yaptı.

Türkiye’de e-ticaret piyasasının hali hazırda büyük avantajları barındırdığına ve pek çok fazla atıl alan olduğuna dikkat çeken Başkan Hakan Orhun; şahısların gün geçtikte internet kullanımını artırdığını ve yeni neslin internetle daha barışık olduğunu belirtti.

E-ticaret sektörünün orta vadede 3 kat gelişme potansiyeli olduğuna dikkat çeken Elektronik Ticaret işletmecileri Derneği (ETiD) yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, bunun gerçekleşmemesi için hiçbir neden olmadığını ve imkanı olanların e- ticarete kazanç yapması gerektiğini belirtti.

  • 12 Ocak 2017
  • 2610

Profesyonel Bir Site İçin Bizimle İletişim Kurunuz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

İletişim +